RZEKI

Szybki kontakt:

Marek Krzemiński

790-220-914

biuro@kajaczki.com

Spływy kajakowe Dobrzycą

Długość szlaku:    60 km

    Prawy, największy dopływ Piławy, na całej swej długości płynący terenami Pojezierza Wałeckiego. Swoje źródła ma na terenach położonych na wschód od Czaplinka, do Piławy uchodzi zaś w Zabrodziu. Generalnie, dla kajaków Dobrzyca dostępna jest od Machlin, od jeziora Machliny Duże, jednak przy niskim stanie wody, w jej górnym biegu napotyka się liczne mielizny (trzeba holować kajaki nawet na długich odcinkach) i w takim wypadku lepiej rozpoczynać spływy kajakowe nieco niżej w Nowej Wsi lub Iłowcu. Kolejnymi, po wyżej wymienionych, miejscowościami na szlaku są Dobrzyca, Golce, Rudnica, Ostrowiec, Wiesiółka, Tarnowo, Zabrodzie.

    Dobrzyca jest niezwykle dzika i naturalna, z łatwością można nad nią spotkać bobry, sarny, jelenie i inne zwierzęta. Jest również trochę zwalonych drzew, które zmuszają do wyjścia z kajaka.

    Planując spływ kajakowy Dobrzycą warto zarezerwować 2-4 godziny na zabawę w parku linowym Rudnica pomiędzy Golcami, a Ostrowcem. Ze względu na dużą popularność parku w sezonie, najlepiej dokonać wcześniej rezerwacji (szczegóły na www.rudnicapark.pl).

    Na przebycie Dobrzycy kajakami potrzeba 3-5 dni. Dla przedłużenia, spływy kajakowe można kontynuować Piławą, a następnie Gwdą.

 

Proponowane odcinki dzienne:

1 etap: Nowa Wieś – Golce 13 km
2 etap: Golce – Ostrowiec 19 km
3 etap: Ostrowiec – Tarnowo 20 km
4 etap: Tarnowo – Dobrzyca (Gwda) 15 km

 

Dobrzyca z kajaka:

 

Spływy kajakowe Dobrzycą wczesną wiosną: